PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34878}

Naciągacze

Matchstick Men
7,2 50 919
ocen
7,2 10 1 50919
7,0 8
ocen krytyków
Naciągacze
powrót do forum filmu Naciągacze

Tak, dawno nie widziałem filmu, po którym odłożyłbym tablet i myślał o nim.

Dokładnie mówiąc zniszczyło mnie ostatnie 20 minut, które obróciło całą historię o 180 stopni. Przez półtorej godziny widzimy faceta dręczonego problemami psychicznymi, który zarabia na życie oszustwami. Nagle okazuje się, że ma on córkę.

Tutaj zaczyna się historia powstania uczuć między ojcem i córką, których ewolucję mamy nadzieję i chcemy oglądać do końca. Dziewczyna 'leczy' bohatera, on cały czas się zmienia i nagle... PUFF. Naczelny oszust USA zostaje oszukany całkowicie, pozbawiony wszystkiego, co zdobył w życiu łącznie z rodziną.

Zakończenie było tak złe, niedobre, psujące i bolesne... że aż zapierało dech. Rola Alison po prostu była świetna. Grając oszustkę grała jednocześnie szczęśliwą z powodu odnalezienia ojca córkę. Dawno również nie ruszyła mnie żadna scena tak, jak 'pożegnanie' Nicolasa i Alison po akcji postrzelenia Bruce'a McGilla. Poczucie żalu i zawodu wywołanego sytuacją łamało mi serce - płaczące dziecko, ojciec, który wie, że zrobił źle i teraz musi znów ją stracić...

Dałem 9/10 z czystym sumieniem. Zagrane to było po mistrzowsku, postacie bardzo dobrze zrobione, a sama Alison przepiękna.

użytkownik usunięty
Geohound

Ostatnie 20 minut to zdecydowanie największy plus tego filmu. Szczególnie w czasach, gdy większość filmów zawiera cukierkowe i typowe zakończenie, którego można się bez problemu domyślić.

Geohound

Żeby nie przewidzieć zakończenia tego filmu po jego pierwszych 30 minutach trzeba być naiwnym na porównywalnym poziomie do ludzi kupujących w telezakupach mango...

ocenił(a) film na 9
Taedium_Vitae

Żeby krytycznie i ad personam komentować ocenę sprzed 7 lat, trzeba być chyba producentem tego sprzętu z telezakupów.

ocenił(a) film na 8
Geohound

Heh, ładnie! Brawo.

ocenił(a) film na 8
Taedium_Vitae

oceniasz watchmen i jokera na 10, współczuję Ci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones